Długa 3, Legionowo +48 697 481 635 Pn - Pt: 8:00 - 16:00

FAQ

Często powtarzające się pytania na temat kompensacji mocy biernej

Okres zwrotu z inwestycji zależy od wielkości ogólnego zużycia energii w danej placówce, oraz dotychczasowych strat na energii biernej. W niektórych przypadkach zainwestowana kwota zwraca się nawet już po 3 miesiącach. Jednak czasem ten proces wydłuża się do 24 miesięcy. Patr(...)

Pierwszym krokiem do redukcji opłat za energię bierną, jest sprawdzenie ich występowania. Dokładna analiza rachunku za energię elektryczną jest pierwszą konkretną wskazówką. Można z niej wyczytać czy w danej placówce ponoszone są duże straty na energii biernej i jakie koszty są z ty(...)

Jest to część energii, która pulsuje między źródłem energii, a odbiornikiem. Nie jest ona bezpośrednio zamieniana na użyteczną pracę czy ciepło, tak jak jest to w przypadku mocy czynnej.

Odpowiednia gospodarka mocą bierną w sieci elektroenergetycznej wymaga zbilansowania mocy biernej w systemie oraz w poszczególnych obszarach i węzłach sieci. Zapewnia to nie tylko sprawność całego układu, ale przyczynia się też do generowania oszczędności. Należy mieć bowiem na uwadze, że (...)