Długa 3, Legionowo +48 697 481 635 Pn - Pt: 8:00 - 16:00
Wspólnie zadbajmy o środowisko
Długa żywotność aparatów i urządzeń do kompensacji mocy biernej
Redukcja CO2
Kompensacja mocy biernej
3 kroki do oszczędności finansowych
Jesteśmy producentem
wysokiej klasy aparatów do kompensacji mocy biernej
Jesteśmy producentem
regulatory mocy biernej
kompensatory dynamiczne
modemy do komunikacji zdalnej

Z uwagi na potrzebę koncentracji kapitału, obniżenie kosztów działalności oraz wprowadzenie synergii w zarządzaniu; zarządy spółek Lopi sp. z o.o., Lopi Elektronika sp. z o.o. i Lopi Automatyka sp. z o.o. uzgodniły plan ich połączenia. 

PRZECZYTAJ DOKUMENT TUTAJ
PLAN POŁĄCZENIA
 

Optymalizujemy opłaty za energię bierną

Kompensatory dynamiczne LKD PRO (Static Var Generators SVG)

Redukcja opłat za energię bierną na poziomie 98-100%

Na rynek wchodzi nowa, ulepszona seria kompensatorów dynamicznych LKD PRO. Wybierając urządzenia do kompensacji mocy biernej należy kierować się przede wszystkim jakością i spełnianiem norm oraz dyrektyw przez dane urządzenie. W Lopi szczycimy się taką gwarancją. Stosowane przez naszych inżynierów- elektroników najwyższej jakości podzespoły gwarantują wysoki poziom kompensowania mocy biernej i filtracji wyższych harmonicznych. Efektem jest nie tylko znaczna redukcja opłat za moc bierną, ale też eliminacja negatywnych zjawisk związanych z wyższymi harmonicznymi.

Kompensatory dynamiczne LKD PRO
Regulatory mocy biernej LRM

Sterowanie stopniami jedno- i trójfazowych kondensatorów i dławików w jednym regulatorze

Regulatory LRM dedykujemy do aplikacji w automatycznych układach kompensacji zarówno indukcyjnej jak i pojemnościowej. Urządzenia są przeznaczone do pracy w bateriach kondensatorów, bateriach dławików kompensacyjnych oraz bateriach hybrydowych. Regulatory LRM charakteryzują się kompaktową budową, a ich montaż, uruchomienie i obsługa są przystępne i zrozumiałe.
Regulator LRM001 Regulator LRM002
Wykonanie układu kompensacji mocy biernej

Urządzenia do kompensacji energii biernej

Zajmujemy się kompleksową budową układów kompensacji mocy biernej w obiektach przemysłowych, usługowych, szpitalach, siłowniach telekomunikacyjnych, inwestycjach oświetlenia ulicznego. Ponadto realizujemy układy kompensacji dla średnich i małych firm. Po etapie analizy i pomiarów, dostosowujemy urządzenia o właściwych parametrach do indywidualnych wymagań obiektu, aby ograniczyć opłaty za moc bierną i tym samym poprawić efektywność energetyczną.
Baterie dławików Baterie hybrydowe Baterie kondensatorów
Zdalna komunikacja

Analiza parametrów sieci i układu kompensacji mocy biernej teraz możliwa z dowolnego miejsca na ziemi dzięki systemowi zdalnej komunikacji

Modem LRMCtrl we współpracy z portalem LRMnet pomaga zoptymalizować prace związane z kontrolą i serwisem. Zdalny podgląd przesyłanych przez LRMCtrl na bieżąco najistotniejszych parametrów zasilania takich jak prąd, napięcie i moce, mierzonych przez kompensator dynamiczny LKD lub regulator współczynnika mocy LRM001, dostępny jest przez całą dobę. System dodatkowo ostrzega o znaczących lub ryzykownych dla układu energetycznego zdarzeniach poprzez monit na wybrane numery telefonu.
Modem komunikacyjny LRMCtrl Portal LRMnet
Łączniki tyrystorowe LH

Załączanie kondensatorów energetycznych jednofazowych i trójfazowych w układach kompensacji mocy biernej

Odpowiadając na aktualne wyzwania pojawiające się w systemach sieci energetycznej zaprojektowaliśmy hybrydowy łącznik tyrystorowy LH.
Łącznik tyrystorowy jest urządzeniem dedykowanym do załączania kondensatorów energetycznych, przede wszystkim zwiększając ich żywotność. Dzięki zastosowaniu łącznika podczas włączania kondensatorów różnica potencjałów między siecią a kondensatorem jest zerowa. Tym samym prąd początkowy jest równy prądowi znamionowemu. Uniemożliwia to powstanie zjawiska udaru prądu a ponadto chroni przed spadkiem napięcia w sieci spowodowanego dużym prądem początkowym ładowania kondensatorów.
Więcej
 

Kompensacja mocy biernej - Lopi

Dlaczego warto dokładnie przyjrzeć się swoim rachunkom za energię elektryczną?

Koszty energii elektrycznej stanowią istotną składową wydatków dla przedsiębiorców i inwestorów. W dobie kryzysu związanego z lockdownem z jednej strony oraz kryzysu środowiskowego z drugiej, poszukujemy rozwiązań efektywnych ekonomicznie oraz ekologicznie. Kompensacja mocy biernej jest rozwiązaniem wysoce eko-efektywnym. Zastosowanie układu do kompensacji z kompensatorem statycznym mocy biernej umożliwia redukcję opłat za moc bierną na poziomie 90-100%, zwiększa żywotność urządzeń elektroenergetycznych oraz pozytywnie wpływa na stan sieci energetycznych również przyczyniając się do ich żywotności. Bezpośrednio jest to związane z optymalizacją wydatków dla firmy czy instytucji a dodatkowo ogranicza emisję CO2 do atmosfery. W zależności od obiektu, miesięczne koszty oszczędności to średnio kilka tysięcy złotych. Natomiast średni szacowany czas zwrotu z inwestycji, jaką jest montaż układu kompensacji mocy biernej, wynosi od 3 do 18 miesięcy.

Prawidłowe zarządzanie mocą bierną w sieci elektroenergetycznej kształtuje się w oparciu o odpowiednie zbilansowanie mocy biernej w całym systemie co zapewnia z jednej strony dłuższą żywotność całego układu a z drugiej przyczynia się do generowania oszczędności. Przesył energii biernej w sieci powoduje powstawanie spadków napięć oraz strat mocy w układach. Wpływa to na zwiększenie kosztów pracy sieci i zmniejszenie sprawności komponentów układu elektroenergetycznego. Natomiast kompensacja mocy biernej to wprowadzenie do obiegu energii biernej pojemnościowej zgodne z wartościami wytwarzanej energii biernej indukcyjnej. Dzięki temu odbiorniki pobierają z sieci wyłącznie moc czynną.

Optymalizujemy opłaty za energię bierną

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Bezpłatna analiza faktur

Bezpłatna analiza faktur

Nie jesteś pewien czy ponosisz opłaty za energię bierną? Pomożemy Ci!
Kalkulacja opłacalności

Kalkulacja opłacalności

Przeanalizujemy fakturę i ocenimy opłacalność układu kompensacji na obiekcie.
Dobór urządzeń

Dobór urządzeń

Dobierzemy odpowiednie urządzenia do kompensacji energii biernej dostosowane do Twojego obiektu.
Leasing i inne formy finansowania

Leasing i inne formy finansowania

Ustalimy najlepiej dopasowaną formę finansowania inwestycji.
Ustalenie terminu

Ustalenie terminu

Jeśli zajdzie taka potrzeba, ustalimy termin wizji lokalnej i pomiarów na obiekcie.
Umowa

Umowa

Podpiszemy umowę gwarantującą terminowe i profesjonalne wykonanie.
Realizacja

Realizacja

Szybko i fachowo wykonamy i zainstalujemy układ kompensacji mocy biernej.
Realne oszczędności

Realne oszczędności

Gwarantujemy spadek opłat za energię bierną od 90% do 100%

Zredukowaliśmy emisję CO2 o ton

Nasze urządzenia i układy kompensacji mocy biernej znajdują zastosowanie w obszarach

Przemysł lekki i ciężki

Przemysł lekki i ciężki

Nieruchomości

Nieruchomości

Usługi

Usługi

Rolnictwo wielkoobszarowe

Rolnictwo wielkoobszarowe

Oświetlenie uliczne

Oświetlenie uliczne

Najnowsze aktualności

28 Czerwiec, 2024

Plan połączenia spółek

Z uwagi na potrzebę koncentracji kapitału, obniżenie kosztów działalności oraz wprowadzenie synergii w zarządzaniu; zarządy spółek Lopi sp. z o.o., Lopi Elektronika sp. z o.o. i Lopi Automatyka sp. z o.o. uzgodniły plan ich połączenia. 

Niniejszy dokument dostępny jest tutaj.

30 Kwiecień, 2024

Dni wolne od pracy 01-03.05.24

Drodzy Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 01-03.05.2024 nasze biuro jest nieczynne. Obsłużymy Państwa po powrocie z majówki- dn. 06.05.2024 r. 

27 Marzec, 2024

Błogosławionych świąt Wielkiej Nocy

Życzymy, aby nadchodzący okres świętowania Wielkiej Nocy napełniał nas wszystkich pokojem, wiarą, a ponad wszystko zrozumieniem i miłością do drugiego człowieka. Niech ten czas nadziei i otuchy będzie dla nas prawdziwym źródłem wzmacniania ducha,
a Zmartwychwstały Chrystus niech nam wszystkim błogosławi!

Alleluja!!!

Zarząd i Pracownicy Grupy Lopi

Opinie

„Opłaty za pobór energii biernej z dotychczasowych kilku tysięcy spadły praktycznie do zera. Współpraca z firma Lopi, na etapie wyłaniania projektanta jak i realizatora przedsięwzięcia, przebiegała wzorowo”
Tomasz Hornung, Dyrektor Fabryki, Grycan
Tomasz Hornung, Dyrektor Fabryki, Grycan
„Zaświadczamy, że firma Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy Sp. J. w 2019 r. zaprojektowała oraz wykonała i zamontowała ukłąd kompensacji mocy biernej (...) Kierując sie wysoką oceną przygotowania technicznego i organizacyjnego pracowników Firmy Lopi, pragniemy polecić usługi tej firmy innym , potencjalnym klientom i Inwestorom."
Marek Gałek, ATM Inwestycje
„Firma LOPI wykonywała prace polegające na modernizacji układów kompensacji mocy biernej w 36 obiektach TP. Wszelkie prace wykonywane były w pełni profesjonalnie, z należytą starannością oraz w terminach wyznaczonych w opracowanym przez firmę LOPI harmonogramie. Rekomenduję firmę LOPI jako solidną, w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonywania zadań z zakresu kompensacji mocy biernej oraz godną polecenia przy realizacji zadań inwestycyjnych.
Janusz Boroń, Dyrektor utrzymania nieruchomości, Telekomunikacja Polska SA Administracja - Utrzymanie Nieruchomości
„Firma Lopi wykonała dla nas usługę modernizacji rozdzielni nN w stacji SG i dwie nowe baterie do kompensacji mocy biernej w innej stacji. Firma wykonała wszystkie prace określone w przedmiotach umowy profesjonalnie przy zachowaniu ustalonych terminów dopasowanych do rytmu pracy naszego zakładu”
Norbert Błażejczyk, Dyrektor Techniki i Inwestycji, Gedeon Richter Polska
Norbert Błażejczyk, Dyrektor Techniki i Inwestycji, Gedeon Richter Polska
„Firma Lopi wykonała wszystkie prace określone w przedmiocie umowy z należytą starannością, zgodnie z wymogami technicznymi oraz z obowiązującymi na terenie zakładu przepisami i instrukcjami. Wykonawca wykazał się wykwalifikowana kadrą techniczną, profesjonalną organizacją prac oraz nienagannie wywiązał się z terminów. Z przyjemnością rekomendujemy ww. firmę jako rzetelnego i fachowego Wykonawcę ”
Lesław Biel, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych, PGNiG
Lesław Biel, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych, PGNiG
„Firma Lopi świadczyła dla nas usługi z zakresu modernizacji i montażu układu kompensacji. Rekomenduję firmę Lopi jako wiarygodną, solidną i w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonania zadań z zakresu kompensacji oraz godną polecenia przy realizacji zadań inwestycyjnych.”
Waldemar Jezior, Dyrektor ds. Technicznych, Polski Obród Sp. z o.o.
„Zaświadczamy, że firma Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy Sp. J. w 2019 r.” zaprojektowała oraz wykonała na czterech naszych obiektach układy kompensacji mocy biernej. Powyższe prace wykonane zostały w sposób solidny i profesjonalny w wyznaczonych harmonogramem terminach."
Leszek Sierzputowski, Dyrektor ds. Technicznych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" Sp. z o.o.
„Firma Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy wykonała projekt, dostarczyła urządzenia i uruchomiła baterie kondensatorów. Wszystkie roboty zostały zrealizowane zgodnie z umową, profesjonalnie, zgodnie ze sztuką budowlaną, w ustalonych terminach i należytą starannością. W uznaniu kompetencji i wysokiej jakości robót firmy Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy Sp. J. polecamy jej usługi innym inwestorom.”
Jerzy Rusak, Główny Energetyk, Cement Ożarów S.A.
„Firma Lopi zaprojektowała oraz wykonała i zamontowała układy kompensacji mocy biernej. Kierując się wysoką oceną przygotowania technicznego i organizacyjnego pracowników Firmy Lopi, pragniemy polecić usługi tej firmy innym potencjalnym klientom i Inwestorom”.
Paweł Kander, Dyrektor ds. Technicznych, Sante A. Kowalski Sp. j.
Paweł Kander, Dyrektor ds. Technicznych, Sante A. Kowalski Sp. j.
„Firma Lopi wykonała dla naszego obiektu układ kompensacji mocy biernej składający się z czterech baterii dławików kompensacyjnych. Wszystkie prace zostały wykonane przez tę firmę terminowo, dokładnie i w pełni profesjonalnie przy zachowaniu wymogów technicznych oraz przepisów obowiązujących na terenie danego obiektu.”
Smaruj Krzysztof, Partner TP, Orange Real Estate
Smaruj Krzysztof, Partner TP, Orange Real Estate

Koszyk

Twój koszyk jest pusty

0 PLN netto