Cyberbezpieczeństwo w energetyce a dyrektywa NIS2: Co musisz wiedzieć?
2026-03-04
19 lutego 2026 roku Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, która implementuje unijną dyrektywę NIS2. Nowe przepisy bezpośrednio wskazują sektor energetyczny jako kluczowy obszar, w którym konieczne jest utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W związku z tym infrastruktura energetyczna, włączając w to aktywne kompensatory mocy biernej (SVG), podlega obecnie ocenie nie tylko pod kątem technicznym, ale i regulacyjnym. Czytaj więcej.