FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Kim jesteśmy

Historia powstania Grupy Lopi

Jesteśmy polską firmą rodzinną. Od 25 lat wspieramy przedsiębiorców poprzez projektowanie i tworzenie kompleksowych rozwiązań technologicznych z zakresu kompensacji mocy biernej, automatyki oraz elektroniki.

Chcąc jak najlepiej odpowiadać na technologiczne potrzeby naszych klientów rozpoczęliśmy produkcję własnych urządzeń, m.in. zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy własny regulator mocy biernej LRM001. Dalsze prace nad rozwojem produktów doprowadziły do stworzenia całej linii produktów z obszaru kompensacji mocy biernej.

Wypuściliśmy na rynek wysokiej klasy urządzenia pracujące w sieciach z kogeneracją. Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy kompensator dynamiczny z funkcją filtracji wyższych harmonicznych.

Równolegle rozwijał się dział automatyki, zajmujący się projektowaniem i produkcją systemów automatyki przemysłowej oraz dział prefabrykacji systemów rozdziału energii.

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy układy sterowania do maszyn przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tworzyliśmy pierwsze maszyny do produkcji pelletu. W zakres naszych działań wchodziło też konfekcjonowanie kabli do serwonapędów dla klientów w Szwajcarii i Niemczech.

Intensywny rozwój naszej firmy stał się bezpośrednią przyczyną, by z Lopi wyodrębniły się trzy wysokospecjalizowane podmioty: Lopi Sp.j., Lopi Automatyka Sp. z o.o. i Lopi Elektronika Sp. z o.o, które obecnie stanowią Grupę Lopi.

GRUPA LOPI:

25 lat Lopi

LOPI Anuszkiewicz i Trzecińscy SP.J.

Logo Lopi Sp.JKompensacja mocy biernej

Zapewniamy efektywność energetyczną przedsiębiorstw poprzez kompleksową realizację układów kompensacji mocy biernej. Oferujemy specjalistyczne doradztwo, dobór i montaż urządzeń dostosowanych do wymogów danego obiektu.

Ponadto jesteśmy producentem własnych aparatów do kompensacji mocy biernej tj. regulatory mocy biernej, łączniki tyrystorowe, filtry aktywne i modemy do komunikacji zdalnej.

LOPI Automatyka Sp. z o.o.

Logo Lopi AutomatykaAutomatyka przemysłowa

Zajmujemy się projektowaniem systemów automatyki przemysłowej, budową maszyn i urządzeń, a także prefabrykacją i montażem rozdzielni niskiego napięcia.

W zakres naszych usług wchodzi także konfekcjonowanie wiązek kablowych. Prowadzimy serwis na terenie całego kraju zapewniając konserwację urządzeń oraz opiekę techniczną nad zakładami przemysłowymi.

 

LOPI Elektronika Sp. z o.o.

Logo Lopi ElektronikaElektronika

Projektujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Aktualnie m.in.trwają prace nad zaawansowanym system inteligentnego oświetlenia ulicznego.

 

Nasze początki
1986-1995

Pierwsze doświadczenia

Nasze pierwsze doświadczenia związane z prowadzeniem firm branży elektrycznej.

Wrzesień 1995

Powstanie PPHU Lopi Andrzej Anuszkiewicz

Logo Lopi Sp.J

Powstanie firmy PPHU Lopi Andrzej Anuszkiewicz, dało początek marce Lopi.  Początkowo działalność firmy obejmowała jedynie obszary i zagadnienia prac elektroinstalacyjnych, miernictwa elektrycznego, wykonywania audytów związanych ze zużyciem energii i optymalizacji, jednak z każdym rokiem działalność firmy rozszerzała się na nowe obszary. Zagospodarowaliśmy dział kompensacji mocy biernej, prefabrykując nasze pierwsze baterie kondensatorów.

Rok 2001

Powstanie działu automatyki

Rozszerzenie działalności firmy Lopi o dział automatyki. Pierwsze projekty i udział w współtworzeniu i budowie maszyn na rynki światowe.

2001

Wprowadzenie na rynek baterii hybrydowych

Rozpoczęliśmy prefabrykację baterii hybrydowych, które rozwiązały problem zmieniającego się charakteru obciążenia sieci, spowodowanego m.in. pracą sezonową niektórych urządzeń u naszych klientów.

2006

Pierwsze samodzielne zagraniczne kontrakty działu automatyki

Nasz dział automatyki z każdym projektem umacniał swoją pozycję, dlatego z powodzeniem wszedł ze swoimi rozwiązaniami na rynki światowe.

Rok 2010

Nowa siedziba Lopi

Siedziba Lopi LegionowoPo kilku wcześniejszych przeprowadzkach i poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla naszej firmy, przenieśliśmy się do nowej lokalizacji w Legionowie na ul. Długą 3, która jest naszą siedzibą do chwili obecnej.

2015

Pierwsze produkty Lopi

W sprzedaży pojawił się nasz pierwszy regulator mocy biernej LRM001, który rozpoczął  wciąż rozwijającą się i rozszerzającą serię produktów LRM.

2015-2016

Wyróżnienia dla regulatora LRM001

Medale i wyróżnienia dla regulatora mocy biernej LRM001Regulator mocy biernej LRM001 zyskał uznanie na rynku polskim i zagranicznym. Uzyskał wyróżnienia na targach w Krakowie i Paryżu.

2016

Wprowadzenie na rynek baterii asymetrycznych

Dzięki zastosowaniu naszego regulatora LRM001/33-6 i LRM001/33-12, znaleźliśmy doskonałe rozwiązanie dla sieci asymetrycznych, w których występuje energia bierna.

Wrzesień 2017

Nowy regulator mocy biernej LRM002

Naszym klientom udostępniliśmy ekonomiczne, proste i skuteczne rozwiązanie dla niewielkich układów kompensacji mocy biernej - nowy regulator mocy biernej LRM002 z montażem na szynę.

Listopad 2018

Nowa gałąź produktów do komunikacji zdalnej

Modem LRMCtrl - pierwotna wersjaPowstaje nowa gałąź naszych produktów do współpracy z regulatorami mocy biernej LRM. Modem komunikacyjny LRMCtrl umożliwia ciągły nadzór nad poprawnością pracy układu kompensacji mocy biernej

Luty 2019

Lopi Elektronika Sp. z o.o.

Wydzielenie pierwszej spółki Grupy Lopi ukierunkowanej na projektowanie i wytwarzanie rozwiązań elektronicznych.

Marzec 2019

Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy Sp.J.

Logo Lopi Sp.J

Przekształcenie firmy PPHU Lopi Andrzej Anuszkiewicz w spółkę Lopi Anuszkiewicz i Trzecińscy Sp.J. Główną naszą działalnością jest obecnie kompensacja mocy biernej.

Maj 2019

Lopi Automatyka Sp. z o.o.

Logo Lopi Automatyka

Wydzielenie trzeciej spółki Grupy Lopi ukierunkowanej na projektowanie i wdrażanie rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej i rozdziału energii.

Sierpień 2019

Nowa seria produktów Lopi - łączniki LH

Rozpoczęliśmy produkcję i sprzedaż naszych łączników tyrystorowych LH do załączania kondensatorów. Dzięki nim baterie kondensatorów mogą szybko reagować na wymagające warunki sieci.

Styczeń 2020

Uruchomienie portalu LRMnet

Portal LRMnet LopiUruchomienie nowej odsłony portalu obrazującego parametry przesyłane przez modem komunikacyjny LRMCtrl.

Maj 2020

Nowa odsłona modemu komunikacyjnego LRMCtrl

Modem LRMCtrl do komunikacji zdalnejModem komunikacyjny LRMCtrl w najnowszej wersji zyskał nie tylko nowy, atrakcyjniejszy wygląd, ale również nowe funkcje m.in. strażnika mocy

Lipiec 2020

Kompensacja aktywna

Filtr aktywny LFAPrezentacja najnowszych produktów Grupy Lopi kompensatorów dynamicznych LKD, nowego wymiaru kompensacji mocy biernej.

Wrzesień 2020

Jeszcze większe możliwości serii produktów LRM

modul rozszerzeń LRM4IONasze urządzenia z serii LRM zyskują na popularności, ponieważ mogą współpracować z większymi, bardziej zaawansowanymi układami kompensacji, dzięki zastosowaniu modułu rozszerzeń LRM4IO

Obecnie
TOP