Kompensator dynamiczny LKD zdobył złoto podczas E-NNOVATE

/ / Newsy
kompensator dynamiczny LKD zdobył złoto podczas E-NN

W dniach 06-08.07 2020 kompensator dynamiczny LKD został uhonorowany złotym medalem w kategorii Energia podczas Virtual Innovation Fair.

Kompensator dynamiczny LKD to najnowsze urządzenie z kategorii aparatury do kompensowania mocy biernej. Rodzina kompensatorów dynamicznych to wynik pracy zespołu inżynierów z Lopi oraz Politechniki Warszawskiej. Funkcjonalności i możliwe zastosowania kompensatora dynamicznego zaprezentowaliśmy międzynarodowemu jury podczas targów E-NNOVATE. W sposób szczególny podkreślamy unikatowość naszego rozwiązania i ekonomiczne uzasadnienie dla kompensacji dynamicznej w stosunku do tradycyjnej kompensacji biernej.

Rodzina kompensatorów dynamicznych LKD odpowiada na aktualne potrzeby w zakresie jakości zasilania. Praca w kogeneracji i wysoka wrażliwość urządzeń sprawiają, że tradycyjne systemy nie są już w stanie sprostać generowanym wyzwaniom. Dlatego też poprawna redukcja opłat za ponadnormatywny pobór mocy jest coraz trudniejsza dla urządzeń z kategorii kompensacji biernej. Jednocześnie utrzymanie wysokiego poziomu jakości napięcia w obecnych warunkach nierzadko staje się wyzwaniem. Natomiast kompensatory dynamiczne LKD optymalizują opłaty za moc bierną na poziomie 98-100%. Dodatkowo redukują moc dystorsji, co znacząco wpływa na obniżenie mocy pozornej. Prowadzi to do jeszcze większej optymalizacji opłat za energię elektryczną.– mówi Andrzej Anuszkiewicz- prezes zarządu Lopi Elektronika.

Kompensator dynamiczny to urządzenie współpracujące z modemem komunikacyjnym LRMCtrl